« بازگشت به لیست اخبار | چهارشنبه 8 اسفند 1397 در ساعت 2 : 37 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

سرمایه گذاری 3.1 میلیارد دلار هیوندای و کیا در آمریکا

ظاهراً کیا و هیوندای جاه‌طلبی‌های زیادی برای برنامه‌های تولید خود در آمریکا دارند. کمپانی گفته که برنامه‌هایی برای سرمایه‌گذاری 3.1 میلیارد دلاری ظرف 5 سال آینده در آمریکا داشته و دنباله‌روی کمپانی‌هایی چون فورد و جنرال موتورز در بحث تهدیدات دونالد ترامپ برای وضع تعرفه‌های سنگین می‌باشد.

 

کیا 2017

 

بخشی از این سرمایه‌گذاری دربردارنده‌ی کارخانه‌ای جدید خواهد بود که به‌صورت ویژه به تولید مدل‌های لوکس جنسیس خواهد پرداخت. کمپانی امید دارد تا سال 2021 تعداد 6 مدل جدید را معرفی نماید. در این کارخانه همچنین شاسی‌بلند مخصوص بازار آمریکا نیز تولید خواهد شد. این میزان سرمایه‌گذاری در نظر گرفته شده 50 درصد بیشتر از سرمایه‌گذاری 5 سال گذشته‌ی کیا و هیوندای در آمریکا است. در دوره‌ی ذکر شده تنها 2.1 میلیارد دلار سرمایه‌ی شرکت در این آمریکا صرف شده است.

 هیوندای 2017

 

اما هیوندای و کیا اولین کمپانی‌هایی نیستند که استراتژی سرمایه‌گذاری و تولید بیشتر را در نظر گرفته‌اند. اخیراً فورد برنامه‌های خود برای افزایش تولید در آمریکا را اعلام کرد. فیات کرایسلر نیز بیش از یک سال پیش گفت که سرمایه‌گذاری سنگینی را در تأسیسات تولید میشیگان خود انجام خواهد داد. تویوتا نیز به همین ترتیب توسط ترامپ تهدید به وضع تعرفه‌های سنگین بر کرولاهای تولیدی در مکزیک شده است.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :