بازگشت به لیست مقالات » | یکشنبه 31 ارديبهشت 1396 در ساعت 15 : 29 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

اخيراً گروهى از افراد ماجراجو موفق شدند تا با يك هيونداى سانتافه Fe به قطب جنوب سفر كنند. اين خودرو تنها با كمى تغييرات و اصلاحات توانست با موفقيت اين سفر را به پايان برساند.اين ماجراجويى ٣٠ روزه در دسامبر سال ٢٠١٦ به مناسبت گراميداشت صدمين سالگرد كشف قطب جنوب انجام شد.

جزییات فنی سانتافه قطب پیما

صد سال پيش اين سفر دو سال به طول انجاميد و اين نشان مى دهد كه پيشرفت تكنولوژى چه تأثير شگرفى بر زندگى ما داشته است. اين سفر اكتشافى از Union Camp آغاز شد و تا McMurdo ادامه داشت و در آخر با بازگشت دوباره به Union Camp پايان يافت. 

جزییات فنی سانتافه قطب پیما

اين سفر ٥٨٠٠ كيلومترى در شرايط بسيار سختى انجام شد، بر روى زمين يخ زده و در دماى زير ٣٠ درجه. موتور اين سانتافه ى 2.2 ليترى ديزلى براى انجام اين سفر اكتشافى هيچ تغييراتى نداشته است اما، از سوخت Jet A-1 براى آن استفاده شد.چون تنها بنزين قابل استفاده در اين قاره بنزين Jet A-1 است. همچنين از سيستم گرم كننده اى براى جلوگيرى از منجمد شدن سوخت در باك استفاده شد و حجم مخزن سوخت نيز افزايش یافته است.

جزییات فنی سانتافه قطب پیما

طبيعتاً براى انجام اين سفر تغييراتى بر روى خودرو انجام شده است. اين تغييرات شامل افزايش ارتفاع خودرو براى جا دادن تايرهاى بزرگتر نرم و كم فشار و تغيير سيستم تعليق و اتصالات سيستم تعليق و شفت هاى اكسل اين خودرو است، تا حركت بر روى مسيرهاى پوشيده از برف نرم آسان تر شود.

جزییات فنی سانتافه قطب پیما


سانتافه مورد استفاده در اين سفر توسط Gisli Jonsson مجهز شده است. هر وسيله ى نقليه اى در قطب مى تواند دچار مشكل شود، اما او معتقد بود اين خودرو به خوبى آماده سازى شده بود تا اين شرايط سخت را تحمل كند. و در پايان نيز اين سفر در كمال ناباورى با موفقيت انجام شد و اين خودرو توانست از پس مسيرهاى سخت قطبى و راه هاى صعب العبور در ميان يخچالى طبيعى بربيايد.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :